Türkiye’de gayrimenkul değerleme 2022

Türkiye, yatırım ve gayrimenkul sahibi olmak isteyenler ve arayanlar tarafından büyük bir talep görüyor.

 

Pazarlama, geliştirme
ve gayrimenkul yatırımı
alanında birçok uzman, Türk emlak piyasasındaki patlamanın fiyatlara yansıdığını belirterek, Fiyatlardaki artışın yatırımcıları bu karlı piyasaya yönelttiğini açıkladılar. Sonuç olarak, özellikle İstanbul ve Yalova Bursa gibi Türkiye’nin kuzeybatı eyaletlerinde yatırım taleplerinin oranı arttı.

Türkiye’deki çok sayıda gayrimenkul projesi

ışığında yatırımcıların aradığı belki de en önemli şey, mülklerini satın almak için uygun bir site bulmak, özel fiyatlarla, Bunun nedeni, özellikle Türkçe’yi akıcı olmayan yabancılar için bu sürecin riskli olmasıdır.

Türk hükümeti, Türkiye’de bir mülk satın almak için bir sonraki yabancı yatırımcının

çıkarlarına da meraklıdır. Bu nedenle, Arap yatırımcıları ve iş adamlarını paralarını Türkiye’ye yatırmaya ve Türk vatandaşlığı almaya teşvik eden, en önemlisi sadece 400.000 $ değerinde mülk sahibi olan herkese Türk vatandaşlığı veren yasa olan bir karar paketi yayınladı.

Türkiye İskan Bakanlığı, görevi mülkün fiyatını değerlendirmek olan Mülkiyet Dairesi (Tabu Dairesi) tarafından tanınan bir gayrimenkul uzmanının bulunmasını gerektiren bir karar yayınladı, Bu, “ gayrimenkul değerleme komitesi olarak bilinen şeydir .

Gayrimenkul değerlendirmesi

Gayrimenkul değerleme raporu nedir?

 

Gayrimenkul değerlendirmesi:
Gayrimenkul değerleme kanunu , yatırımcıları gayrimenkul fiyatlarını manipüle eden ve gayrimenkulün gerçek değerini bilmediği için yabancı yatırımcıyı hedef alan bazı zayıf iradeli kişilerden korumayı amaçlamaktadır.

 

Gayrimenkul uzmanı, raporunu yazarken üç temel şeye güvenir:

 

  1. Gayrimenkul fiyatları öncelikle Türk eyaletlerine ve içindeki bölgelere göre değişiklik gösterdiğinden, her bölgenin kendine özgü bir fiyatı vardır.
  2. Toplam daire alanı , bina yaşı ve tipi (ticari, yerleşim).
  3. Kaplamanın kalitesi ve dairenin lüks bir konut kompleksi içinde mi yoksa ayrı bir sıradan binada mı olduğu.

Kararın uygulanma tarihi:

 

Karar 4 Mayıs’ta yürürlüğe girdi Mart 2019Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Gayrimenkul Kayıtları Genel Müdürlüğü, Türkiye’de gayrimenkul satın almak üzere olan yabancı yatırımcıların, gayrimenkulün bedeline ilişkin değerlendirme komisyonu raporunu almak için taahhütte bulunmalarını zorunlu kılan bir karar yayınladı. satın alma sürecini tamamlayın ve mülkü, mülk sahibi adına Tapu Sicil Departmanına kaydettirin.

Bu karar, yatırımcıyı korumayı ve alım satım işlemlerinde şeffaflığı sağlamayı amaçlamaktadır. Raporun geçerliliği, düzenlendiği tarihten itibaren üç aylık bir süre için geçerlidir.

 

إقرأ أيضاً

Без категории

Оценка недвижимости в Турции 2022

В Турции наблюдается большой спрос со стороны тех, кто желает и ищет инвестиции и владение недвижимостью.   Многие специалисты в области маркетинга, девелопмента и инвестиций

المزيد »
غير مصنف

التقييم العقاري في تركيا 2022

تركيا تشهد اقبالًا كبيرًا من قبل الراغبين والباحثين عن الاستثمار والتملك العقاري.   وتحدث العديد من المختصين في مجال التسويق والتطوير والاستثمار العقاري أن الازدهار

المزيد »

إقرأ أيضاً

Без категории

Инвестиционная ценность Basin Express Road

  Шоссе Basin Express — одна из самых известных дорог европейского Стамбула благодаря своей недвижимости, инвестициям и отелям, выполненным в стиле мирового класса. Он также

المزيد »