Türk vatandaşlığı almanın avantajları

Türk vatandaşlığı ve nasıl elde edilir?

 

Türk vatandaşlığı, birçok yatırımcının ve genel olarak birçok kişinin arzuladığı bir hayal ve hedef haline geldi. Bunun nedeni, Türk vatandaşlığının sahip olduğu özellikler ve avantajlardan kaynaklanmaktadır ve Türk hükümeti birçok yabancının Türk vatandaşlığını kazanmasına katkıda bulunan birçok kolaylık sağlamıştır.

 

Türk vatandaşlığı alma sürecinde geçmiş ile bugün arasındaki fark:-

 

Geçmişte mesele çok karmaşıktı ve Türk vatandaşlığı alma adımını atmayı düşünen herkes için prosedürler uzun ve zahmetliydi, Bu, hükümeti ve devleti sıkılaştırmanın yanı sıra, Şu anda olanın aksine.

Türkiye, farklı ülkelerden birçok vatandaş için en sevilen ülkelerden biridir. Herkesin hayatın baskılarından ve yüklerinden kurtulmak ve bölgelerinin, turistik ve arkeolojik cazibe merkezlerinin tadını çıkarmak için ona kaçtığı, Entegre bir küresel İslam devletidir.

Türkiye’nin bu dönemde ister ekonomik ister yatırım olsun her alanda kapsamlı bir rönesans yaşadığını ve yakın gelecekte dev projelerde neler yapmayı planladığını, Türk vatandaşlığı alma ve bu rönesanstan pay alma fırsatı gerçekten de yeri doldurulamaz bir fırsattır.

Türk Uyruğu

Türk vatandaşlığı almanın avantajları:-

 • Türkiye’de herhangi bir zamanda ve herhangi bir süre sorunsuz seyahat etme ve ikamet etme imkanı.
 • Sahibine, en önemlisi vizeye ihtiyaç duymadan dünya çapında yaklaşık 72 ülkeye seyahat etme ve girme imkanı olmak üzere birçok ayrıcalık verildi .
 • İster devlette ister özel sektörde olsun, Türkiye’de iş bulma fırsatını artırmak.
 • Hızlı vize ile dünya çapında yaklaşık 42 ülkeye seyahat etme imkanı .
 • 7 ülke için doğrudan çevrimiçi vize alma yeteneği.
 • Türk yatırımlarının, özellikle gayrimenkul yatırımlarının dünyaya kolay girişi .
 • 60 yaşına ulaştıktan sonra uygulanan emeklilik kanunundan yararlanın.

Türk vatandaşlığı almanın şartları:

 • Vatandaşlık başvurusunda bulunan vatandaşın itibarının iyi olması, Ve sağlıklı olduğunu ve çevresindekilere yol açabilecek veya başkalarına bulaşmasına neden olabilecek ciddi bir hastalığı olmadığını.
 • Maddi değeri 400 bin dolardan az olmamak kaydıyla Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde mülk sahibi olunması halinde vatandaşlık alma imkanı,
 • 500.000 $ ‘a kadar yatırım projeleri elde etme imkanı, Yaklaşık 50 Türk işçiye vatandaşlık alabilmeleri için iş sağlıyorlar.
 • Bir Türk bankasında 500.000 bin dolar değerinde banka hesabı açmak.
 • Türk asıllı bir kişi ile evli olan bir vatandaş, Türk vatandaşlığına başvurma hakkına sahiptir.
 • Genellikle üniversite diploması sahipleri ve akademik olarak başarılı olanlar için Türk vatandaşlığının verildiği bazı istisnai durumlar vardır.

إقرأ أيضاً

Без категории

Оценка недвижимости в Турции 2022

В Турции наблюдается большой спрос со стороны тех, кто желает и ищет инвестиции и владение недвижимостью.   Многие специалисты в области маркетинга, девелопмента и инвестиций

المزيد »
غير مصنف

التقييم العقاري في تركيا 2022

تركيا تشهد اقبالًا كبيرًا من قبل الراغبين والباحثين عن الاستثمار والتملك العقاري.   وتحدث العديد من المختصين في مجال التسويق والتطوير والاستثمار العقاري أن الازدهار

المزيد »

إقرأ أيضاً

Без категории

Инвестиционная ценность Basin Express Road

  Шоссе Basin Express — одна из самых известных дорог европейского Стамбула благодаря своей недвижимости, инвестициям и отелям, выполненным в стиле мирового класса. Он также

المزيد »